Brüsszelben a helyzet változatlan: „Ne hagyjuk, hogy a fejünk felett döntsenek Ukrajna uniós tagságáról”

A jobboldali politikus úgy fogalmazott: „a baloldal nem változik, ne dőlj be a szép szavaknak, ne dőlj be az átverésnek”.

Béke helyett háború, élet helyett öldöklés, építés helyett rombolás, háborúért Európai Uniós tagság.
„Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása valójában a brüsszeli bürokraták Út a háborúba programja! Totális háborús pszichózis fertőzte meg Európát: béke helyett háború, élet helyett öldöklés, építés helyett rombolás, háborúért Európai Uniós tagság. Brüsszel eddigi Ukrajna stratégiája megbukott. A brüsszeli bürokraták azonban mégis mindenáron a háborús doktrínát erőltetik. Nem Ukrajna érdekli őket, nem az ukránok sorsa, ők nagyhatalmasdit akarnak játszani és bármi áron katonailag akarják megnyerni a háborút.
A gyorsított ukrán csatlakozás elképzelése valójában a brüsszeli háborús pszichózis legújabb fejezete. A gyorsított ukrán csatlakozás nem a bővítésről, nem a békéről szól, hanem Brüsszel a háború finanszírozása után immár közvetlen hadviselő fellé akar a válni. A háború folytatásával Európa helyzete csak romlik, ennek ellenére Brüsszel korlátlan pénzügyi támogatást akar nyújtani Ukrajnának, hogy folytathassa a háborút. Mindeközben az európai emberek viszont változatlanul békét akarnak, nem háborút. Az európaiak nem kérnek a katasztrofális gazdasági következményekkel járó gyorsított ukrán uniós csatlakozásból se.
Mi magyarok úgy látjuk, minél tovább tart a háború, annál több emberélet vész el, és annál rosszabb lesz a helyzet a harcmezőn. Ha felveszik Ukrajnát az Unióba, felveszik a háborút is. Sohasem vettünk még fel háborúban álló országot. És erre jó okunk van. Ukrajna tagsága nemcsak egyenesen összedöntené az európai gazdaságot, de súlyos politikai és biztonsági következményekkel járna a tagállamok és az európai polgárok számára. Ukrajna felvétele nem jó deal. Ukrajna nem hozzáadott érték, hanem egy csőd. Rossz üzlet. Agrárválság. Munkanélküliség. Eladósodás. Életszínvonalesés. Miért kéne ezt vállalni? Óriási hiba, ha az európai pénzeket Ukrajnába küldjük, ahelyett, hogy a súlyos gondokkal küzdő európai gazdaság megerősítésére fordítanánk. Ideje lenne, hogy az európai vezetők végre az európai embereket képviseljék. BÉKE kell! Ennyi.”
***
Nyitókép: Mandiner/Földházi Árpád